2013

zalo_en_kol_

Založení

Dalo by se říct, že na počátku BeWooden byla víra. Víra v jedinečnost a vytříbený vkus každého člověka. Víra v krásu opomíjených tradičních řemesel a poctivé ruční práce. A především víra v práci, díky které mohou vznikat produkty nadčasové, exkluzivní a v neposlední řadě také v souladu s přírodou. S těmito hodnotami se v roce 2013 nebál Ctirad společně s Patrikem a Jakubem vykročit z řady, a začal své myšlenky zhmotňovat. Proto se také oficiální založení BeWooden datuje na den jeho narozenin – 24. 9. 2013.

Pro vysněný tým, který by se sžil s jeho filozofií, nešel Ctirad daleko. Šikovného stolaře Dana i švadlenku Hanku našel v podhůří Beskyd, odkud sám pochází. A tak začaly vznikat první návrhy produktů. Řeč je samozřejmě o ikonických dřevěných motýlcích.

prvn_mot_lky_kol_

První motýlky

Celé čtyři měsíce se pracovalo na tom, aby byl výsledný dřevěný motýlek požadovaného tvaru a kvality. Zkoušely se různé typy dřev a ladil se perfektní tvar. V tomto procesu se celý tým ujistil, že precizní ruční zpracování je přesně ten směr, kterým se BeWooden má vydat, a hodnota, za kterou všichni pevně stojí. V září 2013 vykoukl na svět první dřevěný motýlek a brzy na to následovala první edice obsahující 12 typů. Z původních motýlků už zůstali jen Lynx a Dolo. Po této prvotní zkušenosti už nám nic nebránilo, abychom se s vervou pustili do navrhování dalších výjimečných produktů.

Prohlédnout současnou nabídku

2014

grav_rov_n_kol_

Gravír

Naše produkty získaly nový rozměr. Díky nového gravírovacího stroje můžeme rozdávat ještě větší radost, tvořit nápaditější vzory a odvážnější doplňky. Příběhy spojené s výrobu každého produktu se navíc s tímto milníkem začaly viditelně vrývat do dřeva i kůže. Na mnoho výrobcích se od té doby začaly vyskytovat vaše iniciály, důležitá data či životní mota a citáty.

Tipy na gravírování

Veletrhy

Necelý rok po založení značky BeWooden začínáme navštěvovat veletrhy. Jak bychom totiž mohli plnit přání našich zákazníků, kdybychom dopodrobna neznali jejich požadavky. Osobní setkání s našimi příznivci nám mnohdy otevřela oči a pomohlo nám hledat tu správnou cestu.  Za těch pár let jsme se díky vám rozrostli a potkávat nás můžete nejen na tuzemských festivalech, ale i na zahraničních módních prezentacích.

2013_veletrhy_
2013_henrik

Henrik

Nebáli jsme se jít s kůží na trh a brzy jsme vyjeli za hranice. Zvědavost a odhodlání nás přivedly k prozkoumávání nových trhů a zájmu dalších potenciálních zákazníků. Díky tomu jsme se také na konferenci ve Švýcarsku potkali s Henrikem z Německa. Ten se pro vizi BeWooden okamžitě nadchl a bez váhání navázal spolupráci. Naše firma tak získává první zahraniční zastoupení a začíná hledat své místo na německém trhu.

Nová dílna

Z malé garáže se tak výroba přesouvala do velkých prostor dílny v Rychalticích. Konečně jsme našli místo, kde bychom mohli mít šicí a gravírovací stroje i veškeré látky na jednom místě. Kromě toho se odtud vyřizují také veškeré objednávky od přijetí až po odeslání balíčku. Díky tomuto kroku se práce velmi zefektivnila a my tak získali nový prostor pro růst.

  
Poznejte naše řemeslníky

2013_d_lna

2015

2015_kancl_k

Pořizujeme kanceláře

K nové dílně přibývají také nové kanceláře. Pochopili jsme totiž, že všechna námaha během výrobních procesů přijde vniveč, pokud se o ní svět nedozví více. A tak vznikl kreativní tým, který společně vytvářel jednotlivé kampaně. Navrhovalo se, fotilo a točilo. Testovaly se nové produkty a tvořily se nezaměnitelné příběhy. Právě zde se začala budovat síla značky BeWooden.

Marketingový tým BeWooden

Dobýváme sever

Zahraniční trh se osvědčil a přicházely pozitivní recenze, a především objednávky ze všech možných krajin světa. Nastal tedy správný čas pro hledání nových distributorů. Výběr země na sebe nenechal moc dlouho čekat. Jelikož je nám Skandinávie svým přístupem k módě, kvalitě a udržitelnosti velmi blízká, zvolili jsme právě severské země. Podařilo se nám najít dva Honzy – jednoho z Dánska, dalšího ze Švédska a Ondru z Finska. Všichni kluci se pohybovali v silné komunitě místních lidí, a tak měli perfektní přehled o lokální kultuře a zvyklostech. To nám naši cestu dosti usnadnilo.

2015_sever2

2016

První velká spolupráce

Každou naši spolupráci vybíráme se stejnou pečlivostí, s jakou vyrábíme naše produkty. Těší nás, že se nadšenci, kteří se nebojí dělat svou práci poctivě, najdou napříč všemi obory. Jen je najít! Měli jsme veliké štěstí, že nám zkřížilo cestu rodinné vinařství Špalek z Nového Šaldorfu. Pro nás se jedná o dlouholetý vzor, ke kterému vzhlížíme, a který obdivujeme. Jsme proto velmi rádi, že ze společného nadšení pro řemeslo, úcty k přírodě a nadšení pro práci, vznikla edice našich doplňků z vinných sudů. 

2016_wine_edition
2016_celebrity

BeWooden a celebrity

Módní doplňky BeWooden se již dostaly do několika slavných rukou. Co nás na tom ale těší nejvíce je fakt, že jsme měli mnohdy tu čest s danými osobnostmi spolupracovat delší dobu a ve většině případech propůjčit dřevěným motýlkům jejich kreativní nápady.

Vytvořili jsme například limitovanou edici pro skupinu Mirai. Dokonce se nám speciálně navržené motýlky podařilo dostat až na červený koberec. Náš slovenský kamarád, Boris Pršo, nám pomohl dostat unikátní dárek až k hercům Benu Affleckovi a Anně Kendrick při premiéře filmu Zúčtování v Londýně. 
Srdeční záležitostí se pro nás stala spolupráce s Janem Smigmatorem. Nechali jsme se uchvátit živou melodií swingu a společně jsme stvořili unikátní edici motýlků, které na sobě nesou notový zápis Honzovy písně Time To Swing. Navíc jsme pro výrobu zvolili ebenové dřevo, kterému se říká hudební.

Natáčení České televize

Obrovským milníkem pro nás byl také pořad České televize – Vyrobeno v Česku. Se štábem jsme se podívali do zákulisí BeWooden dílny a ukázali jim i televizním divákům výrobu krok za krokem. Naše značka roste a začíná ji rozeznávat čím dál tím větší množství lidí a tohle je jeden z důvodů! Celou sedmi minutovou reportáž si můžete pustit na Streamu.

  
Zhlédnout reportáž

2013_d_lna

2017

2017_bro_e

Brože

Do našeho širokého portfolia se dostávají dřevěné brože, které si okamžitě získaly vaše srdce. Zprvu jsme nevěděli, co od výrobku čekat, jelikož byly brože doposud vnímány jako exkluzivní šperk pro významné události. Netrvalo však dlouho a z naší zvířecí smečky se stal megahit. Malé lištičky, vlci i jelínci se s vámi rozutekli do všech koutů světa a denně vás od tohoto momentu doprovázejí při jakýchkoliv životních událostech. Máme ohromnou radost!

2017_made_by_africa

Made by Africa

Co mají společného dandy gentlemani z Jižní Afriky, stavba škol, nadace pro pomoc dětem a Johannesburg? To bude nejspíš naše limitovaná kolekce motýlků a ozdoby do klopy – „Made by Africa“. Oslovili jsme dva známé dandy gentlemany z Jižní Afriky, aby speciálně pro nás navrhli unikátní design podtrhující divokou africkou kulturu.

Koupí těchto produktů pak mohl každý z vás podpořit renovaci střední školy v Tanzanii ve městě Mpanga. Právě z mahagonové střechy staré budovy byly vytvořeny tyto výjimečné doplňky. Dnes už zde stojí dvě třídy, administrativní budova a na dalších dvou třídách se již pracuje. Měsíc po vypuštění naší africké edice zde dokonce začal přípravný kurz, do kterého bylo přijato téměř 50 studentů. 

2018


Slavíme 5. narozeniny!

Z šestičlenného týmu během chvíle vyrostl tým o 35 lidech. Naše doplňky se nosí ve více než patnácti zemích! Už je to 5 let, co se nám daří denně rozdávat spoustu radosti. Osobně jsme se s vámi k této příležitosti setkali v pražské Pragovce, kde jsme měli možnost strávit společné odpoledne a lépe se poznat. Další akce proběhla také v BeWooden dílně v Rychalticích. Účastníci si zde mohli otestovat svou trpělivost při navlékání korálků, balení balíčků, ale také výrobě kožených doplňků. Jsme rádi, že jsme mohli toto významné jubileum oslavit společně!

2018_5_narozeniny
2018_sr

Stoleté výročí

Přestože prodáváme do všech koutů světa, na své kořeny nezapomínáme. Na počest 100letého výročí Československa jsme navrhli jedinečnou limitovanou edici doplňků složenou z dřevěného motýlka, manžetových knoflíčků a ozdob do klopy. Tvořili jsme s hrdostí vůči všemu, co náš národ v průběhu historie dokázal. A jelikož ani cesta našich spřátelených zemí nebyla vždy jednoduchá, zvolili jsme složitější postup výroby, jehož výsledek byl o to více neobyčejný. Dřevěný polotovar se několikrát mořil, gravíroval a nakonec tmelil. Nad všechna naše očekávání se po vypuštění do světa během chvíle produkty vyprodaly. To nás jen utvrdilo v tom, že má naše snažení opravdu smysl.

BeWooden pop-up store

Pořídit si vlastní kamennou prodejnu je pro každou firmu velmi riskantním krokem. Rozhodli jsme se pokračovat v naší cestě malými avšak jistými krůčky. Naše první volba byla před pěti lety pro obchodní dům Kotva Praha. Letos jsme však dostali příležitost dostat se na krásné místo na Náplavce. Nyní se můžete pro své BeWooden maličkosti projít na Rašínovo nábř. 406/38, 120 00 Nové Město. 

2018_popup_store
2018_jack_daniels

Jack Daniel's

Spojili jsme síly s další značkou, která se nebojí dělat věci po svém. Brand Jack Daniel’s si získal naši pozornost svou autenticitou a snahou pracovat poctivě. Od samého založení způsob výroby whiskey nezměnil, a to svou licenci získal již v roce 1866. Až z dalekého lihovaru v Tennessee do naší dílny doputoval sud z dubového dřeva, kde ještě před nedávnem zrála lahodná americká whiskey. V několika krocích se z něj následně stal provoněný dřevěný motýlek s motivem včelky, která symbolizuje medovou příchuť Jack Daniel’s Honey.

Video o kampani Stvořeno medem

2019

Packu na to

Dřevěné brože zvířat se staly velmi oblíbeným doplňkem každého z vás. Rozhodli jsme se skrze tento výrobek vytvořit něco velkého a rozhodli se dát jim ještě větší význam. Chceme, aby se pro vás staly symbolem. Symbolem pomoci. Symbolem pro dobrou věc. 

A proto jsme se rozhodli stvořit edici broží psů. Edici, která pomáhá. Mimo různá plemena jsme vyrobili dvě brože, jejichž koupí máte stále možnost přispět určitou částku na pomoc psům a to jak v útulku, tak v dočasné péči. Návštěva útulku, kterému jsme se rozhodli pomáhat, je opravdu srdcervoucí. Ani byste nevěřili, kolik krásných psích duší zde čeká na své štěstí. Pojďme jim společně pomoci.
 

2019_packu_na_to
nesejit_z_cesty

Nesejít z cesty

Mottem celé kampaně je NESEJÍT Z CESTY. Kloubí jednak propojení s Klubem českých turistů, ve kterém tisíce dobrovolníků ročně vyznačují kilometry a kilometry úžasných tras. Jednak také myšlenku, abychom se i vpřírodě chovali zodpovědně, nevydali se špatným směrem. A v neposlední řadě nesemyšlenku naší filosofie, která je od začátku protkána řemeslem, poctivou ruční prací. Cesta je to náročná, ale v žádném případě si ji nekrátíme.

Tak ani vy nesejděte z cesty.


Kampaň Nesejít z cesty

2020

Hodinky BeWooden

Vyrobit BeWooden hodinky pro nás bylo tou největší výzvou, snem a zároveň smyslem našeho poslání. Tak jako se nám daří obnovovat v Česku řadu řemesel, jako jsou například brašnářství a šperkařství, dlouhodobě je naším cílem navrátit krásu také hodinářství, které mělo v ČR dlouholetou tradici.

Při navrhování se držíme minimalismu,  čistých linií a elegance. Vždy chceme vyrobit produkty, které budou nadčasové a tradiční. Produkty, které jsou na celý život, né na jednu sezónu. 

  
Prohlédnout hodinky
watches
narodni_edice

Národní edice

Známe je všichni. Jejich činy inspirují davy po celém světě. Pro mnoho z nás se staly idoly, které obdivujeme a následujeme. To nás inspirovalo k tvorbě dřevěných broží s motivem slavných osobností, mezi kterými si jistě najdete i tu "svou". Ukazujte, díky svému outfitu, každý den, která osobnost je právě pro vás ta osudová, inspirující, oblíbená... 

Brože osobnostíStvořeno vínem

Elegance z vinného sudu – vdechli jsme nový život dubovému dřevu ze 60 let starých sudů, ve kterých zrálo bílé a červené víno. Aby dřevo získalo jedinečnou kresbu a barvu, muselo pomalu a dlouho vysychat. Teprve poté ho stolař ručně opracoval, velmi pečlivě, aby si zachovalo vůni. 

Víno má šmrnc. Zamilujte si elegantní doplňky ze světlého a červeného dřeva a ukažte světu, že si život vychutnáváte plnými doušky. Šperky, náramky nebo motýlka s manžety, na co máte chuť? 
  
Přečíst si celý příběh

wine_edition
laskavost

Laskavost nestárne

Ze spolupráce s Nadace Krása pomoci a Taťána Gregor Brzobohatá v naší dílně ručně vyráběné náramky, kterými přispíváte při jejich koupi částkou 100 Kč na pomoc seniorům. Přečtěte si o celé naší kampani ke Dni seniorů "Laskavost nestárne" a zjistěte, jak můžete pomoci.

Dozvědět se více

2021

Světluška

Nevidomí se, stejně jako my, snaží žít naplno a bez překážek. V bourání hranic mezi postiženými a zdravou společností pomáhá projekt Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu již od roku 2003. My, v BeWooden, jsme se rozhodli spojit síly se Světluškou a společně vytvořili brož, která pomáhá. 
Krásným dřevěným doplňkem doslova zazáříte díky žlutému detailu, který je natřen v noci světélkující barvou. Posviťte na cestu tmou těm, kteří to potřebují..

Koupí této brože přispějete 100,-  Světlušce na pomoc nevidomým.

Prohlédnout produkt
svetluska2

Přečtěte si více

zeny

Pro ženy

Nejlepší doplňky pro ženy jsou takové, které nejenže překvapí, ale také vykouzlí úsměv. Darovaná radost má podivuhodnou vlastnost – odrazem se neoslabuje, naopak se k nám vrací ještě zářivější. 
Přečíst

clanek_proc_bewooden

Proč BeWooden?

Svým beskydským srdcem jsme začali psát jedinečný příběh značky, která dnes dělá radost tisícům zákazníků. Přečtěte si, proč se vyplatí investovat právě do našich dřevěných doplňků.
Přečíst

muze

Pro muže

Sehnat dokonalý doplněk pro pány se zdá být vždy tou nejméně jednoduchou částí vybírání dárků. Potrpí si na praktičnost kombinovanou s o nic menší kvalitou. Přečtěte si náš článek a inspirujte se!
Přečíst

  

Zajímají vás i další naše produkty?

Zvířecí dřevěná brož
Dřevěné brože
Luxusní náramky z drahých kamenů
Elegantní náramky
Elegantní dřevěný motýlek Cassio
Dřevění motýlci


Psali o nás na stránkách mezinárodních magazínů

Nenechte si ujít novinky!
Poskytnutím výše uvedených osobních údajů souhlasím s tím, že společnost BeWooden Company s.r.o. může zpracovávat mé osobní údaje pro účely zasílání informačních newsletterů obsahujících novinky a zprávy o produktech a službách společnosti BeWooden Company s.r.o. a rovněž potvrzuji, že jsem si přečetl informace týkající se zpracování osobních údajů, které jsou zpřístupněny zde a že jsem jim zcela porozuměl. Rovněž jsem si vědom toho, že svůj souhlas mohu kdykoli odvolat kliknutím na odkaz v informačním newsletteru, který je označen jako možnost "odhlásit se od odběru newsletteru.
Košík
Celkem 0 Kč vč. DPH
Přejít do košíku
biscuit
Uživatelský zážitek speciálně pro vás…

Věděli jste, že to nejlepší prostředí našeho e-shopu pro vás můžeme nachystat jen tehdy, když nám udělíte souhlas s Cookies?
Díky nim vás můžeme lépe poznat, připravit vám obsah ušitý na míru a zajistit vám tak ten nejlepší zážitek z nakupování.

cog Nastavení cookies

Upravte si cookies dle vlastních preferencí.

angle_up Technické cookies - nezbytné pro správné fungování webu

Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také souhlasu s užíváním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.

angle_up Analytické cookies - Google Analytics měření návštěvnosti stránek a uživatele

Tyto cookies nám umožňují měřit výkonnost našich webových stránek a našich online kampaní. S jejich pomocí zjišťujeme počet návštěv, zdroj návštěv a další parametry. Shromážděné údaje zjišťujeme v agregované podobě, která nám neumožňuje údaje dohledat ke konkrétnímu uživateli. Pokud tyto cookies deaktivujete, nebudeme moci analyzovat výkonnost našich webových stránek a optimalizovat je pro co nejsnazší užívání.

angle_up Personalizované a reklamní cookies - pro zkušenost šitou na míru

Tyto cookies nám umožňují lépe zacílit a vyhodnocovat marketingové kampaně.