MAIN-BANNER

2013

zalo_en_kol_

Založení

Dalo by se říct, že na počátku BeWooden byla víra. Víra v jedinečnost a vytříbený vkus každého člověka. Víra v krásu opomíjených tradičních řemesel a poctivé ruční práce. A především víra v práci, díky které mohou vznikat produkty nadčasové, exkluzivní a v neposlední řadě také v souladu s přírodou. S těmito hodnotami se v roce 2013 nebál Ctirad společně s Patrikem a Jakubem vykročit z řady, a začal své myšlenky zhmotňovat. Proto se také oficiální založení BeWooden datuje na den jeho narozenin – 24. 9. 2013.

Pro vysněný tým, který by se sžil s jeho filozofií, nešel Ctirad daleko. Šikovného stolaře Dana i švadlenku Hanku našel v podhůří Beskyd, odkud sám pochází. A tak začaly vznikat první návrhy produktů. Řeč je samozřejmě o ikonických dřevěných motýlcích.

prvn_mot_lky_kol_

První motýlky

Celé čtyři měsíce se pracovalo na tom, aby byl výsledný dřevěný motýlek požadovaného tvaru a kvality. Zkoušely se různé typy dřev a ladil se perfektní tvar. V tomto procesu se celý tým ujistil, že precizní ruční zpracování je přesně ten směr, kterým se BeWooden má vydat, a hodnota, za kterou všichni pevně stojí. V září 2013 vykoukl na svět první dřevěný motýlek a brzy na to následovala první edice obsahující 12 typů. Z původních motýlků už zůstali jen Lynx a Dolo. Po této prvotní zkušenosti už nám nic nebránilo, abychom se s vervou pustili do navrhování dalších výjimečných produktů.

Prohlédnout současnou nabídku

2014

grav_rov_n_kol_

Gravír

Naše produkty získaly nový rozměr. Díky nového gravírovacího stroje můžeme rozdávat ještě větší radost, tvořit nápaditější vzory a odvážnější doplňky. Příběhy spojené s výrobu každého produktu se navíc s tímto milníkem začaly viditelně vrývat do dřeva i kůže. Na mnoho výrobcích se od té doby začaly vyskytovat vaše iniciály, důležitá data či životní mota a citáty.

Tipy na gravírování

Veletrhy

Necelý rok po založení značky BeWooden začínáme navštěvovat veletrhy. Jak bychom totiž mohli plnit přání našich zákazníků, kdybychom dopodrobna neznali jejich požadavky. Osobní setkání s našimi příznivci nám mnohdy otevřela oči a pomohlo nám hledat tu správnou cestu.  Za těch pár let jsme se díky vám rozrostli a potkávat nás můžete nejen na tuzemských festivalech, ale i na zahraničních módních prezentacích.

2013_veletrhy_
2013_henrik

Henrik

Nebáli jsme se jít s kůží na trh a brzy jsme vyjeli za hranice. Zvědavost a odhodlání nás přivedly k prozkoumávání nových trhů a zájmu dalších potenciálních zákazníků. Díky tomu jsme se také na konferenci ve Švýcarsku potkali s Henrikem z Německa. Ten se pro vizi BeWooden okamžitě nadchl a bez váhání navázal spolupráci. Naše firma tak získává první zahraniční zastoupení a začíná hledat své místo na německém trhu.

Nová dílna

Z malé garáže se tak výroba přesouvala do velkých prostor dílny v Rychalticích. Konečně jsme našli místo, kde bychom mohli mít šicí a gravírovací stroje i veškeré látky na jednom místě. Kromě toho se odtud vyřizují také veškeré objednávky od přijetí až po odeslání balíčku. Díky tomuto kroku se práce velmi zefektivnila a my tak získali nový prostor pro růst.

  
Poznejte naše řemeslníky

2013_d_lna

2015

2015_kancl_k

Pořizujeme kanceláře

K nové dílně přibývají také nové kanceláře. Pochopili jsme totiž, že všechna námaha během výrobních procesů přijde vniveč, pokud se o ní svět nedozví více. A tak vznikl kreativní tým, který společně vytvářel jednotlivé kampaně. Navrhovalo se, fotilo a točilo. Testovaly se nové produkty a tvořily se nezaměnitelné příběhy. Právě zde se začala budovat síla značky BeWooden.

Marketingový tým BeWooden

Dobýváme sever

Zahraniční trh se osvědčil a přicházely pozitivní recenze, a především objednávky ze všech možných krajin světa. Nastal tedy správný čas pro hledání nových distributorů. Výběr země na sebe nenechal moc dlouho čekat. Jelikož je nám Skandinávie svým přístupem k módě, kvalitě a udržitelnosti velmi blízká, zvolili jsme právě severské země. Podařilo se nám najít dva Honzy – jednoho z Dánska, dalšího ze Švédska a Ondru z Finska. Všichni kluci se pohybovali v silné komunitě místních lidí, a tak měli perfektní přehled o lokální kultuře a zvyklostech. To nám naši cestu dosti usnadnilo.

2015_sever2

2016

2016_rebranding

Rebranding

Dospíváme a s námi i vizuál. Na začátku jsme se vydali po nevyšlapané cestě plné překážek. Díky lidem, kterými jsme se obklopili, se však žádná překážka nestala tak velkou, aby nešla překonat. A nebýt všech těch malých i větších přešlapů, nebyli bychom tam, kde dnes jsme. Zdokonalili jsme se a toužíme na sobě stále pracovat. Právě proto přišel čas, aby společně s námi vyrostla i naše vizuální identita.  

První velká spolupráce

Každou naši spolupráci vybíráme se stejnou pečlivostí, s jakou vyrábíme naše produkty. Těší nás, že se nadšenci, kteří se nebojí dělat svou práci poctivě, najdou napříč všemi obory. Jen je najít! Měli jsme veliké štěstí, že nám zkřížilo cestu rodinné vinařství Špalek z Nového Šaldorfu. Pro nás se jedná o dlouholetý vzor, ke kterému vzhlížíme, a který obdivujeme. Jsme proto velmi rádi, že ze společného nadšení pro řemeslo, úcty k přírodě a nadšení pro práci, vznikla edice našich doplňků z vinných sudů. Byla to pro nás velká čest a ohromná zkušenost, za kterou jsme dodnes neskonale vděční. 

2016_wine_edition
2016_celebrity

BeWooden a celebrity

Módní doplňky BeWooden se již dostaly do několika slavných rukou. Co nás na tom ale těší nejvíce je fakt, že jsme měli mnohdy tu čest s danými osobnostmi spolupracovat delší dobu a ve většině případech propůjčit dřevěným motýlkům jejich kreativní nápady. Vytvořili jsme například limitovanou edici pro skupinu Mirai. Dokonce se nám speciálně navržené motýlky podařilo dostat až na červený koberec. Náš slovenský kamarád, Boris Pršo, nám pomohl dostat unikátní dárek až k hercům Benu Affleckovi a Anně Kendrick při premiéře filmu Zúčtování v Londýně.

Srdeční záležitostí se pro nás stala spolupráce s Janem Smigmatorem. Nechali jsme se uchvátit živou melodií swingu a společně jsme stvořili unikátní edici motýlků, které na sobě nesou notový zápis Honzovy písně Time To Swing. Navíc jsme pro výrobu zvolili ebenové dřevo, kterému se říká hudební. Je totiž dlouholetou tradicí používat ho při výrobě klaviatury na černé klávesy. Jan je od té doby hrdým ambasadorem BeWooden a na své koncerty s oblibou nosí naše motýlky, které mu zkrátka padly do noty! Je úžasný talentovaný člověk se srdcem na správném místě a který si dokonce zaswingoval s osobností jako je Mitch Winehouse, otec slavné zpěvačky Amy Winehouse.

Natáčení České televize

Obrovským milníkem pro nás byl také pořad České televize – Vyrobeno v Česku. Se štábem jsme se podívali do zákulisí BeWooden dílny a ukázali jim i televizním divákům výrobu krok za krokem. Naše značka roste a začíná ji rozeznávat čím dál tím větší množství lidí a tohle je jeden z důvodů! Celou sedmi minutovou reportáž si můžete pustit na Streamu.

  
Zhlédnout reportáž

2013_d_lna

2017

2017_bro_e

Brože

Do našeho širokého portfolia se dostávají dřevěné brože, které si okamžitě získaly vaše srdce. Zprvu jsme nevěděli, co od výrobku čekat, jelikož byly brože doposud vnímány jako exkluzivní šperk pro významné události. Netrvalo však dlouho a z naší zvířecí smečky se stal megahit. Malé lištičky, vlci i jelínci se s vámi rozutekli do všech koutů světa a denně vás od tohoto momentu doprovázejí při jakýchkoliv životních událostech. Máme ohromnou radost!

Nový web

Již třetí v pořadí. Během tří let jsme dokázali růst takovou rychlostí, že zkrátka dosavadní webové stránky přestávaly stačit. Sílili jsme a dostávali se dál do zahraničí. To vše si žádá vyspělejší funkce. V roce 2017 tedy proběhl kompletní redesign našich stránek, jehož cílem bylo nejen dosáhnout větší přehlednosti, ale především získat prostor pro další možné budoucí změny. Jednalo se o změnu velice časově náročnou, avšak výsledek nám od té doby dennodenně ulehčuje práci a vám zase výběr. Stálo to za to!

2017_nov_web
2017_made_by_africa

Made by Africa

Co mají společného dandy gentlemani z Jižní Afriky, stavba škol, nadace pro pomoc dětem a Johannesburg? To bude nejspíš naše limitovaná kolekce motýlků a ozdoby do klopy – „Made by Africa“. Oslovili jsme dva známé dandy gentlemany z Jižní Afriky, aby speciálně pro nás navrhli unikátní design podtrhující divokou africkou kulturu.

Koupí těchto produktů pak mohl každý z vás podpořit renovaci střední školy v Tanzanii ve městě Mpanga. Právě z mahagonové střechy staré budovy byly vytvořeny tyto výjimečné doplňky. Dnes už zde stojí dvě třídy, administrativní budova a na dalších dvou třídách se již pracuje. Měsíc po vypuštění naší africké edice zde dokonce začal přípravný kurz, do kterého bylo přijato téměř 50 studentů. Myšlenka se stále posouvá vpřed a dobrovolníci v městě neustále pracují na zlepšení životních podmínek.

2018

2018_fry_ovice

Přesun do Fryčovic

Toužili jsme více sblížit týmy, které dosud pracovaly odděleně. Stejně tak přestávaly stačit kapacity, a my se tak museli začít dívat po nových prostorech. Kreativa z Frýdku-Místku a logistika z Rychaltic se potkaly na půli cesty – v obci Fryčovice. Zde máme dnes kanceláře i sklad, který dokáže pojmout až tisíce produktů. Zároveň se vytvořila speciální balící místnost. Vyřízení objednávek má od té doby o dost hladší průběh, a my se tak opět můžeme zaměřit na detaily a maličkosti, které nakonec rozhodují o síle vaší radosti.

Slavíme 5. narozeniny!

Narozeniny jsou pro nás vždy velkým milníkem. Padá na nás trocha nostalgie a my rekapitulujeme, jakou rychlostí předešlé roky utekly. Z šestičlenného týmu během chvíle vyrostl tým o 35 lidech. Naše doplňky se nosí ve více než patnácti zemích! Už je to 5 let, co se nám daří denně rozdávat spoustu radosti. Osobně jsme se s vámi k této příležitosti setkali v pražské Pragovce, kde jsme měli možnost strávit společné odpoledne a lépe se poznat. Další akce proběhla také v BeWooden dílně v Rychalticích. Účastníci si zde mohli otestovat svou trpělivost při navlékání korálků, balení balíčků, ale také výrobě kožených doplňků. Jsme rádi, že jsme mohli toto významné jubileum oslavit společně!

2018_5_narozeniny
2018_sr

Stoleté výročí

Přestože prodáváme do všech koutů světa, na své kořeny nezapomínáme. Na počest 100letého výročí Československa jsme navrhli jedinečnou limitovanou edici doplňků složenou z dřevěného motýlka, manžetových knoflíčků a ozdob do klopy. Tvořili jsme s hrdostí vůči všemu, co náš národ v průběhu historie dokázal. A jelikož ani cesta našich spřátelených zemí nebyla vždy jednoduchá, zvolili jsme složitější postup výroby, jehož výsledek byl o to více neobyčejný. Dřevěný polotovar se několikrát mořil, gravíroval a nakonec tmelil. Nad všechna naše očekávání se po vypuštění do světa během chvíle produkty vyprodaly. To nás jen utvrdilo v tom, že má naše snažení opravdu smysl.

BeWooden pop-up store

Pořídit si vlastní kamennou prodejnu je pro každou firmu velmi riskantním krokem. Rozhodli jsme se pokračovat v naší cestě malými avšak jistými krůčky. Před Vánoci jsme v přízemí pražského obchodního domu Kotva otevřeli pop-up store, díky kterého jste si dárky pod stromeček mohli přijít vybrat osobně. Setkali jsme se s takovým úspěchem, že jsme se rozhodli zde zůstat celý následující rok. Dnes nás navíc můžete najít už i v centru Chodov. 

2018_popup_store
2018_jack_daniels

Jack Daniel's

Spojili jsme síly s další značkou, která se nebojí dělat věci po svém. Brand Jack Daniel’s si získal naši pozornost svou autenticitou a snahou pracovat poctivě. Od samého založení způsob výroby whiskey nezměnil, a to svou licenci získal již v roce 1866. Až z dalekého lihovaru v Tennessee do naší dílny doputoval sud z dubového dřeva, kde ještě před nedávnem zrála lahodná americká whiskey. V několika krocích se z něj následně stal provoněný dřevěný motýlek s motivem včelky, která symbolizuje medovou příchuť Jack Daniel’s Honey.

Video o kampani Stvořeno medem

2019

Packu na to

Dřevěné brože zvířat se staly velmi oblíbeným doplňkem každého z vás. Staly se hitem a my jsme rádi za to, s jakou oblibou je nosíte. Rozhodli jsme se skrze tento výrobek vytvořit něco velkého a rozhodli se dát jim ještě větší význam. Chceme, aby se pro vás staly symbolem. Symbolem pomoci. Symbolem pro dobrou věc. 

A proto jsme se rozhodli stvořit edici broží psů. Edici, která pomáhá. Mimo různá plemena jsme vyrobili dvě brože, jejichž koupí máte možnost přispět určitou částku na pomoc psům a to jak v útulku, tak v dočasné péči. Návštěva útulku, kterému jsme se rozhodli pomáhat, je opravdu srdcervoucí. Ani byste nevěřili, kolik krásných psích duší zde čeká na své štěstí. Pojďme jim společně pomoci.
 

2019_packu_na_to

Přečtěte si více

clanek_pro_zeny

Pro ženy

Nejlepší doplňky pro ženy jsou takové, které nejenže překvapí, ale také vykouzlí úsměv. Darovaná radost má podivuhodnou vlastnost – odrazem se neoslabuje, naopak se k nám vrací ještě zářivější. 
Přečíst

clanek_proc_bewooden

Proč BeWooden?

Svým beskydským srdcem jsme začali psát jedinečný příběh značky, která dnes dělá radost tisícům zákazníků. Přečtěte si, proč se vyplatí investovat právě do našich dřevěných doplňků.
Přečíst

clanek_pro_muze

Pro muže

Sehnat dokonalý doplněk pro pány se zdá být vždy tou nejméně jednoduchou částí vybírání dárků. Potrpí si na praktičnost kombinovanou s o nic menší kvalitou. Přečtěte si náš článek a inspirujte se!
Přečíst

  

Zajímají vás i další naše produkty?

Zvířecí dřevěná brož
Dřevěné brože
Luxusní náramky z drahých kamenů
Elegantní náramky
Elegantní dřevěný motýlek Cassio
Dřevění motýlci


Psali o nás na stránkách mezinárodních magazínů

Nenechte si ujít novinky!
Poskytnutím výše uvedených osobních údajů souhlasím s tím, že společnost BeWooden Company s.r.o. může zpracovávat mé osobní údaje pro účely zasílání informačních newsletterů obsahujících novinky a zprávy o produktech a službách společnosti BeWooden Company s.r.o. a rovněž potvrzuji, že jsem si přečetl informace týkající se zpracování osobních údajů, které jsou zpřístupněny zde a že jsem jim zcela porozuměl. Rovněž jsem si vědom toho, že svůj souhlas mohu kdykoli odvolat kliknutím na odkaz v informačním newsletteru, který je označen jako možnost "odhlásit se od odběru newsletteru.
Košík
Celkem 0 Kč vč. DPH
Přejít do košíku