Náš příběh

Jsem Ctirad a rád bych vám řekl, jak to celé začalo. Pocházíme z Beskyd a měli jsme sen obnovit krásu starých řemesel a umožnit gentlemanům a dámám dát najevo svůj postoj beze slov. V podhůří Beskyd se zrodil nápad vyrábět doplňky z krásného vonícího dřeva... Ale nepředbíhejme, příběh BeWooden se začal psát mnohem dřív, než vznikl první motýlek, a to v roce...

2013
Začínáme!
První dřevěný motýlek
Dřevěná peněženka
Fotíme!
Příchází dřevěná móda
Červenec 2013 - Začínáme!
BeWooden - Začínáme!

V září 2013 se rozhodli tři přátelé Ctirad, Jakub a Patrik obnovit krásu opomíjených řemesel. Tak se začal psát příběh BeWooden v malebných Chlebovicích v Beskydech.

Září 2013 - První dřevěný motýlek
BeWooden - První dřevěný motýlek

Zkoušíme různé druhy dřev, broušení a ladíme správný tvar. Brzy na to vzniká první edice 12 dřevěných motýlků ve spolupráci s designérkou Evou Kočicovou. Z původních motýlků u nás zůstali už jen Lynx  a Dolo.

Říjen 2013
BeWooden -

Posíláme BeWooden balíček prvnímu zákazníkovi!

Listopad 2013 - Dřevěná peněženka
BeWooden - Dřevěná peněženka

dřevěnou peněženkou přišly první překážky – praskání. Celý vývoj se opakoval a bylo třeba navrhnout nový způsob výroby. To se povedlo a i po takové době se za námi vracíte s prvními  peněženkami, které získaly krásnou patinu a stále vás doprovázejí na každém kroku.

Listopad 2013 - Fotíme!
BeWooden - Fotíme!

Na podzim jsme uspořádali první velké focení všech našich motýlků na profesionálních modelech. Počasí se povedlo a výsledné fotografie byly skvělé.

Prosinec 2013 - Příchází dřevěná móda
BeWooden - Příchází dřevěná móda

Máme za sebou první mediální výstupy a tím začínáme trend dřevěných motýlků v Česku a na Slovensku.

2014
Gravírování!
Dobýváme Německo!
Naši úžasní zákazníci
Stěhování!
Motýlek pro dámy
První narozeniny!
Vánoce v plném proudu!
BeWooden tým
Únor 2014 - Gravírování!
BeWooden - Gravírování!

Pořídili jsme laserový gravír, díky kterému máme další možnosti: gravírování dodává jedinečný vzhled například motýlkům Trio  a Cubo. Zároveň přidáváme službu gravírování, díky které si na naše produkty necháváte vypálit originální vzkazy.

Březen 2014 - Dobýváme Německo!
BeWooden - Dobýváme Německo!

Na konferenci ve Švýcarsku potkal Patrik, jeden ze zakladatelů BeWooden, Henrika. Ten se pro filozofii a vize BeWooden okamžitě nadchl. Bez váhání navazuje spolupráci a BeWooden tak získává první zahraniční zastoupení.

Duben 2014 - Naši úžasní zákazníci
BeWooden - Naši úžasní zákazníci

Naše výrobky si vás více a více  získávají. Přicházíte za námi s novými nápady a podněty a  jste pro nás neutuchající inspirací a motivací se stále zlepšovat.

Květen 2014
BeWooden -

Zúčastňujeme se několika veletrhů v Praze, Brně, Ostravě a vydáváme se také do Vídně. Poprvé se s vámi setkáváme tváří v tvář a  z rozhovorů s vámi si odnášíme spoustu nadšení a nových nápadů!

Srpen 2014 - Stěhování!
BeWooden - Stěhování!

Přestěhovali jsme se do dílny, kde probíhá velká část výroby. Na jednom místě máme šicí stroje, gravír a veškeré látky. Také zde vyřizujeme objednávky a posíláme je vám, zákazníkům.

Září 2014 - Motýlek pro dámy
BeWooden - Motýlek pro dámy

Od této chvíle si na své přijdou i dámy. Po mnoha prototypech vzniká elegantní dámský motýlek: od té doby vám  je společníkem při každé situaci. Máme od vás fotky z promocí, svateb i kanceláří a jsme moc rádi, že vás naše výrobky doprovází na každém kroku. 

Září 2014 - První narozeniny!
BeWooden - První narozeniny!

Na podzim slavíme rok plný zážitků, nových zkušeností, ale i překonávání překážek. Do dalšího roku vstupujeme s nadšením a touhou vše zdokonalit.

Listopad 2014 - Vánoce v plném proudu!
BeWooden - Vánoce v plném proudu!

Nestíháme! Balíme jeden balík za druhým, průběžně doplňujeme produkty a nakonec 24. 12. máme zcela prázdné police. Velký zájem nás zaskočil, ale také mile překvapil.

Prosinec 2014 - BeWooden tým
BeWooden - BeWooden tým

Brašnář Pavel,  světový průzkumník Patrik, motor výroby Jakub, zakladatel Ctirad,  specialista na dřevěné drobnosti David,  dřevmistr Dan, stevardka balíčků Jana a  švadlenka Hanka. Společně oslavujeme Vánoce a těšíme se, co vše nám přinese další rok.

2015
Kanceláře!
Natáčení s Českou televizí!
Nové produkty
Dobýváme sever!
Nové tváře!
Leden 2015
BeWooden -

Setkáváme se s BeWooden ambasadory z Německa a Polska. Máme mezinárodní poradu o dalších plánech a vizích: hlavními tématy jsou expanze, nové produkty, ale také udržitelný rozvoj.

Březen 2015 - Kanceláře!
BeWooden - Kanceláře!

Krom dílny zařizujeme i nové kanceláře, ve kterých vzniká veškerá kreativní práce – fotíme, sbíráme inspiraci, natáčíme. Zkrátka tvoříme!

Červen 2015 - Natáčení s Českou televizí!
BeWooden - Natáčení s Českou televizí!

Příjela k nám natáčet Česká televize. Celý štáb provádíme naší dílnou, ukazujeme, jak se vše výrábí a vyprávíme, jak a kdy to všechno začalo.

Září 2015 - Nové produkty
BeWooden - Nové produkty

Nadále rozšiřujeme porftolio výrobků a myslíme při tom na pány i dámy! Pro pány vytváříme elegantní kožený opasek s dřevěnou sponou a pro všechny slečny, dámy a ženy jsme vyrobili dřevěné zrcátko  s různými motivy pro utvrzení jejich krásy.

Říjen 2015 - Dobýváme sever!
BeWooden - Dobýváme sever!

Honza a Honza: to jsou naši noví ambasadoři z Dánska a Švédska.  Díky nim se poprvé dostáváme do severských zemí!

Prosinec 2015 - Nové tváře!
BeWooden - Nové tváře!

Vánoční večírek a tým BeWooden, který je obohacen o několik cenných osobností. Ty pomáhají například s designem produktů, grafikou a marketingem, ale také vývojem či webem. 

2016
Nový rok, nový katalog
Letní edice
BeWooden se mění, hodnoty zůstavají
Stvořeno vínem!
Slavíme 3. narozeniny
BeWooden & Hollywood!
Leden 2016 - Nový rok, nový katalog
BeWooden - Nový rok, nový katalog

Po třech letech fungování máme svůj první oficiální katalog! První kusy se dostávají právě k vám – zákazníkům. Rozdáváme je totiž na veletrzích!

Březen 2016 - Letní edice
BeWooden - Letní edice

Na léto připravujeme veselou a hravou letní edici pánských i dámských motýlků. Nechybí banány, plameňáci a nanuky.

Květen 2016 - BeWooden se mění, hodnoty zůstavají
BeWooden - BeWooden se mění, hodnoty zůstavají

Jelikož expandujeme do mnoha světových zemí, rozhodli jsme se pro rozsáhlý rebranding. Měníme logo i celkový vizuál,  ale naše hodnoty a vize se nemění. O celém procesu si můžete přečíst tady.

Červenec 2016
BeWooden -

Podzimní edice byla velkolepá: nesla se v duchu velkoměst a fotila se v rušném Frankfurtu.

Září 2016 - Stvořeno vínem!
BeWooden - Stvořeno vínem!

Podobná filozofie, láska k řemeslu a neutuchající nadšení pro práci. To vše a mnohem více máme společné s Vinařstvím Špalek z Nového Šaldorfu. Ze sudů, kde přes 50 let zrálo červené a bílé víno, jsme společně stvořili limitovanou edici dřevěných motýlků a manžetových knoflíčků.

Září 2016 - Slavíme 3. narozeniny
BeWooden - Slavíme 3. narozeniny

Třetí narozeniny jsme oslavili přímo s vámi! Uspořádali jsme den otevřených dveří, během kterého jste se mohli zúčastnit několika workshopů, nechat se provést dílnou a podívat se, jak se vše vyrábí a prožít tuto výjimečnou chvíli s námi.

Listopad 2016 - BeWooden & Hollywood!
BeWooden - BeWooden & Hollywood!

Při příležitosti premiéry filmu Zúčtování v Londýně od nás hlavní hvězdy Ben Affleck a Anna Kendrick obdrželi speciální motýlky s matematickými motivy. Premiéra BeWooden na červeném koberci.

2017
Kombinace dřeva s kamenem
Dřevěné brože
Business taška
Já sám!
Made by Africa
Milujete klobouky?
Dámská peněženka
Zimní novinky
Únor 2017 - Kombinace dřeva s kamenem
BeWooden - Kombinace dřeva s kamenem

Představujeme unikátní spojení dřevin a drahých kamenů. Každý náramek v sobě nese skrytý příběh – může být talismanem, minimalistickým kouskem nebo poutem vztahu s někým blízkým.

Březen 2017 - Dřevěné brože
BeWooden - Dřevěné brože

Zvířata z Beskyd se staly symbolem naší filozofie a naprostým hitem. Společně s vámi tak pomáháme spolkům pro ochranu divokých zvířat!

Duben 2017 - Business taška
BeWooden - Business taška

Mistrovské dílo z BeWooden dílny – business taška propracovaná do nejmenšího detailu. Jedinečný kousek na celý život pro milovníky elegance s vytříbeným vkusem.

Květen 2017 - Já sám!
BeWooden - Já sám!

Spouštíme konfigurátor: návrhářem tak může být úplně každý! Vytvořte si motýlka dle vlastních představ. Které spojení dřeva, látky a barvy je pro vás to pravé?

Červenec 2017 - Made by Africa
BeWooden - Made by Africa

Navrženo Afrikou, stvořeno v Beskdydech. Motýlek z mahagonových odřezků při stavbě školy v Tanzánii. Produkt, skrze který pomáháte vzniku nových škol a tvoříte lepší podmínky pro africké děti. Více o projektu si můžete přečíst tady.

Září 2017 - Milujete klobouky?
BeWooden - Milujete klobouky?

Klobouk. Unikátní spojení sto padesáti výrobních kroků. Spolupráce BeWooden a tradiční výroby Tonak. Firmy se stejnými hodnotami, filozofií a společnou úctou k ruční práci.

Říjen 2017 - Dámská peněženka
BeWooden - Dámská peněženka

Po několika letech navrhování a testování spatřila světlo světa dámská peněženka. Unikátní kožený doplněk, který je i přes svou minimalističnost plně funkční.

Listopad 2017 - Zimní novinky
BeWooden - Zimní novinky

Čepice, šála a rukavice – tím startujeme zimu 2017. Stylová čepice a šála z vlny merino vás vždy udrží v teple. Elegantní kožené rukavice jakbysmet.

Prosinec 2017
BeWooden -

Říká se, že mezi Vánočními dárky nesmí chybět ponožky. Nadělili jsme si proto hravé a nápadité kousky, které však neztrácejí na eleganci. 

2018
Swingová edice
Valentýnské překvapení
Přívěsky
BeWooden na Safari!
Slavíme 5. narozeniny
100 let ČSR!
Psací potřeby
Leden 2018 - Swingová edice
BeWooden - Swingová edice

Ve spolupráci se zpěvákem Janem Smigmatorem tvoříme exkluzivní swingovou edici. Padne vám do noty?

Únor 2018 - Valentýnské překvapení
BeWooden - Valentýnské překvapení

Vytváříme nový produkt pro ženy – šperky. Luxusní spojení chirurgické oceli a dřevin podtrhující ženský půvab.

Březen 2018 - Přívěsky
BeWooden - Přívěsky

Dřevěné brože se staly talismany, které své majitele doprovází na jejich životní cestě. Nyní vám mohou být každodenními společníky také díky zavěšení na řetízek.

Duben 2018
BeWooden -

Rozviňte své myšlenky na 128 stranách ekologického papíru, který byl s láskou a poctivostí svázán do elegantního zápisníku.

Květen 2018
BeWooden -

Rozhodli jsme se doplnit naše dřevěné peněženky a vizitkovníky o řadu z pravé hovězí usně, aby si mohl vybrat opravdu každý.

Červen 2018 - BeWooden na Safari!
BeWooden - BeWooden na Safari!

Kolekci dřevěných broží rozšiřujeme o exotická zvířata. Moudrý slon, roztomilá koala, majestátní lev, hravá panda i pohádkový jednorožec. Staňte se součástí smečky!

Září 2018 - Slavíme 5. narozeniny
BeWooden - Slavíme 5. narozeniny

Pět let uteklo jako voda. BeWooden tým nyní čítá přes třicet skvělých osobností a má zastoupení v mnoha zemích světa – v Německu, Finsku, Dánsku, Švédsku, ale třeba i na Taiwanu. Především ale děkujeme vám zákazníkům, že zůstáváte s námi a jste naší největší inspirací.

Říjen 2018 - 100 let ČSR!
BeWooden - 100 let ČSR!

Československo slaví sto let a my slavíme s ním. Vytváříme luxusní edici Láska k vlasti, která je protkaná československou symbolikou a tradicí.

Listopad 2018 - Psací potřeby
BeWooden - Psací potřeby

K Vánocům jsme vám nadělili stylové tužky a reprezentativní dřevěná pera. V kombinaci s ručně vyráběným zápisníkem jde o jedinečné doplňky pro každou osobnost.

2019
Stvořeno medem
Packu na to
Nesejít z cesty
...a co bude dál?
Leden 2019 - Stvořeno medem
BeWooden - Stvořeno medem

Spojili jsme síly se značkou Jack Daniel's, která existuje více než 150 let a navrhli speciální limitovanou edici – dřevěný motýlek a láhev medové whiskey jako dárek.  Motýlek je vyrobený z dubového sudu dovezeného až z Tennessee, ve kterém zrála americká whiskey. Více se o spolupráci můžete dočíst tady.

Březen 2019 - Packu na to
BeWooden - Packu na to

Jelikož jsou pro nás v Bewooden psi, jak se můžete dočíst v tomto článku, srdcovou záležitostí, propojení s brožemi pro nás bylo jasnou volbou. A proto jsme se rozhodli stvořit edici broží psů a kampaň Packu na to. Edici, která pomáhá. Mimo různá plemena jsme vyrobili dvě brože, jejichž koupí máte možnost přispět určitou částku na pomoc psům a to jak v útulku, tak v dočasné péči.

Červen 2019 - Nesejít z cesty
BeWooden - Nesejít z cesty

Mottem celé kampaně je NESEJÍT Z CESTY. Kloubí jednak propojení s Klubem českých turistů, ve kterém tisíce dobrovolníků ročně vyznačují kilometry a kilometry úžasných tras. Jednak také myšlenku, abychom se i v přírodě chovali zodpovědně, nevydali se špatným směrem – nechovali se v lese nevhodně a respektovali ji. A v neposlední řadě nese myšlenku naší filosofie, která je od začátku protkána řemeslem, poctivou ruční prací. Cesta je to náročná, ale v žádném případě si ji nekrátíme.

Prosinec 2019 - ...a co bude dál?
BeWooden - ...a co bude dál?

Těšíme se na vše, co nás v budoucnu čeká!Nenechte si ujít novinky!
Poskytnutím výše uvedených osobních údajů souhlasím s tím, že společnost BeWooden Company s.r.o. může zpracovávat mé osobní údaje pro účely zasílání informačních newsletterů obsahujících novinky a zprávy o produktech a službách společnosti BeWooden Company s.r.o. a rovněž potvrzuji, že jsem si přečetl informace týkající se zpracování osobních údajů, které jsou zpřístupněny zde a že jsem jim zcela porozuměl. Rovněž jsem si vědom toho, že svůj souhlas mohu kdykoli odvolat kliknutím na odkaz v informačním newsletteru, který je označen jako možnost "odhlásit se od odběru newsletteru.
Košík
Celkem 0 Kč vč. DPH
Přejít do košíku
biscuit
Uživatelský zážitek speciálně pro vás…

Věděli jste, že to nejlepší prostředí našeho e-shopu pro vás můžeme nachystat jen tehdy, když nám udělíte souhlas s Cookies?
Díky nim vás můžeme lépe poznat, připravit vám obsah ušitý na míru a zajistit vám tak ten nejlepší zážitek z nakupování.

cog Nastavení cookies

Upravte si cookies dle vlastních preferencí.

angle_up Technické cookies - nezbytné pro správné fungování webu

Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také souhlasu s užíváním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.

angle_up Analytické cookies - Google Analytics měření návštěvnosti stránek a uživatele

Tyto cookies nám umožňují měřit výkonnost našich webových stránek a našich online kampaní. S jejich pomocí zjišťujeme počet návštěv, zdroj návštěv a další parametry. Shromážděné údaje zjišťujeme v agregované podobě, která nám neumožňuje údaje dohledat ke konkrétnímu uživateli. Pokud tyto cookies deaktivujete, nebudeme moci analyzovat výkonnost našich webových stránek a optimalizovat je pro co nejsnazší užívání.

angle_up Personalizované a reklamní cookies - pro zkušenost šitou na míru

Tyto cookies nám umožňují lépe zacílit a vyhodnocovat marketingové kampaně.